شرکت مهرکام تجهیز در سال 1375 جهت تولید و واردات تجهیزات پزشکی در تهران به ثبت رسید.

پس از چندین سال فعالیت در بازار تجهیزات پزشکی از سال 1379 شرکت موفق به دریافت نمایندگی انحصاری فروش از شرکت های مطرحی مانند PBI ایالت متحده، CMOS DRAKE ، iocare ، CARDIOSIGNAL ،   HANDELSKAMMER ، FREMS LIFE ، EXON BIYOTEK گردید (ضمیمه های 1 تا 7).

در ادامه رشد شرکت، نمایندگی انحصاری فروش شرکت معظم KONTRON فرانسه در سال 1384 توسط مهرکام تجهیز اخذ گردید .

    شرکت KONTRON از تولید کنندگان دستگاه های اولترا سوند (دستگاه های اکوکاردیوگرافی و سونوگرافی) کشور فرانسه می باشد ، در ادامه شرکت مهرکام تجهیزپس از حضورهای مستمر و فعال در نمایشگاه ها و گردهمایی های اروپایی در سال 1393 یکی از بزرگترین گام های خود جهت رشد و توسعه را برداشت  .

این شرکت توانست نمایندگی انحصاری فروش محصولات کمپانی معظم ESAOTE ایتالیا در ایران را از آن خود کند. شرکت  ESAOTEیکی از پنج کمپانی بزرگ تولید کننده دستگاه های اولترا سوند می باشد که با بهره گیری از جدید ترین تکنولوژی های روز دنیا توانسته است خود را بعنوان تولید کننده ای با کیفیت بالا مطرح کند.

 شرکت مهرکام تجهیز علاوه براینکه توانسته سالانه بیش از حد های تعیین شده توسط ESAOTE ، دستگاه های اولترا سوند را به فروش برساند، توانسته شبکه ای وسیع و کارآمد جهت خدمات پس از فروش ایجاد کند. شبکه خدماتی که بتواند به بیش از 2000 مرکز نصب در سراسر ایران عزیز سرویس مطلوب ارائه نماید.

از دیگر افتخارات شرکت، تأمین به موقع و با کیفیت قطعات یدکی از برند اصلی حتی در شرایط تحریم های ضد ایرانی و پاندمی کرونا می باشد.

     از اصلی ترین مراکزی که از مهرکام تجهیز خرید کرده اند می توان به مجموعه های زیر اشاره کرد:

  • هیأت امنای صرفه جویی ارزی ( 400 دستگاه ظرف مدت 5سال )
  • WHO سازمان بهداشت جهانی (خرید 96 دستگاه اکو-سونوگرافی پرتابل در دوران پاندمی کرونا برای مناطق محروم که ظرف 2 ماه از تاریخ سفارش، نصب و راه اندازی گردیدند.)

     از اصلی ترین دستاوردها و سرمایه های شرکت مهرکام تجهیز گردآوری نیروهای خدوم و متخصص شرکت می باشد در حال حاضر 25 نفر از زبده ترین افراد در رشته های مختلف در این شرکت مشغول به کار می باشند که سابقه کاری برخی از آنان در شرکت مهرکام تجهیز بیش از 23 سال می باشد.

آخرین نکته ای که لازم به ذکر می باشد، بخش نسبتا جدید شرکت یعنی بخش تحقیق و توسعه است (R&D)  . این بخش که حدود 3 سال از تاسیس آن می گذرد با به کارگیری مهندسان جوان کشور و استفاده از دانش بومی قصد در طراحی و تولید بخش هایی از قطعات مورد نیاز دستگاه های وارداتی و قطع وابستگی به واردات را دارد که در زمان لازم توضیحات کامل تر ارائه خواهدشد.

     در حال حاضر بخش اداری شرکت مهرکام تجهیز در سه واحد در یک ساختمان با عنوان های بخش مدیریت، بخش خدمات، بخش فروش و نمایشگاه محصولات (Show Room) در یکی از بهترین نقاط اداری تهران (خیابان میرعماد ) و یک سوله جهت انبار با کالا هایی به ارزش بیش از یک میلیون یورو در حال فعالیت می باشد.        

 

2000+مرکز نصب در سراسر ایران